Nové Zámky – urnová stena MODU-AL

Kolumbárium – urnová stena MODU-AL v Nových Zámkoch

Kolumbárium – urnová stena MODU-AL v Nových Zámkoch je vybudovaná od roku 2020.  Mesto reagovalo na rastúci záujem o kremácie na Slovensku.

Mesto sa rozhodlo pre stavbu modulárneho kolumbária MODU-AL s počtom 492 urnových schránok. Urnové schránky sú v rozmere 40×40, 40×60 a 60x60cm.

Nápisné dosky urnovej steny sú jednotné. Materiál nápisnej dosky je biely gres. Tento materiál je vysoko odolný voči poveternostným podmienkam alebo nárazom. Bunky sú ošetrené poistnými a dekoračnými maticami proti prípadnému otvoreniu inými osobami.

 

Mesto si zvolilo typ písma nápisných dosiek všetkých prevedení Elegants, Romano, Karpatia s povrchovou úpravou – čierne zlato, zlato, brúsený nerez, bronz a leštený nerez.

Kolumbárium v Nových Zámkoch efektívne využilo priestor a na ploche do 400m2 vybudovalo komplexný urnový háj. Rozprestiera sa na ploche presne 375 m2 , kde je vybudovaných 31 urnových stien so 492 bunkami. Urnový háj je rozdelený do troch sektorov, čo umožňuje ľuďom lepšie sa v ňom orientovať. Vybudované urnové steny sa nazývajú kolumbáriá a solitéri. V prípade zvýšeného záujmu o kolumbárium mesto do budúcna môže vybudovať ďalšie urnové steny.

Do jednej urnovej bunky 40×40 cm vmestia až dve urny s popolom zosnulých. Do urnovej bunky 40x60cm sa vmestia až štyri urny s popolom.  Kolumbárium MODU-AL je navrhnuté tak, aby odolalo prírodným živlom a chránilo urny pred poškodením alebo krádežou.

 

TYP MODU-AL

  • Ozdobné urny na popol zosnulých sú dostupné v rôznych prevedeniach. Informácie o urnách je možné získať v najbližšom krematóriu či v pohrebnej službe, kde školený personál poradí s výberom správnej urny.
  • Kremácia a urnová bunka je cenovo dostupné riešenie: Kolumbárium – urnová stena MODU-AL v Bátorových Kosihách môže byť cenovo výhodným riešením pre tých, ktorí hľadajú dôstojné a dostupné miesto posledného odpočinku pre svojich blízkych. Náklady na urnovú bunku v kolumbáriu sú nižšie ako náklady spojené s tradičným pohrebom.

 

Kliknutím na odkaz zobrazíte ilustračné video objednávania, výroby až osadenia a nápisnej dosky na kolumbáriu – urnovej stene -> TU 

Pozrite si fotogalériu zrealizovaného urnového hája v Nových Zámkoch  ->  TU

Pozrite si tiež fotogalériu zrealizovaného urnového hája v Čadci  -> TU

 

Ak Vás zaujímajú informácie z oblasti urnového pochovávania alebo novinky inovatívneho systému MODU-AL, kontaktujte nás prostredníctvom emailu – info@modual.eu. Pracovníci kontaktného centra Vám radi pomôžu nájsť vhodné riešenie.

#kolumbárium #urnová stena #kremácia #krematórium #pohreb #urna #urnová bunka #modu-al #kamenár #kamenárstvo #náhrobný kameň

https://www.novezamky.sk/

https://mynovezamky.sme.sk