Sociálne pohreby – dôstojne

sociálny pohreb na cintoríne

Sociálne pohreby – dôstojne

Riešenie pre mestá a obce

Sociálne pohreby sú realitou, s ktorou sa samosprávy boria často. Každé mesto či obec má povinnosť postarať sa aj o tých, ktorí nemajú rodinu alebo finančné prostriedky na poslednú rozlúčku. V roku 2024 bol poplatok na pohreb navýšený na 200 eur. Táto suma dokáže pokryť iba kremáciu, nie pohreb samotný.

Mestá a obce si uvedomujú, že ich úloha nekončí pri číslach v rozpočte. Pochovávanie ľudí bez domova alebo osamelých ľudí je nielen povinnosť, ale aj znak ľudskej solidarity. Napriek tomu sú však finančné možnosti samospráv obmedzené a hľadanie dôstojného, no ekonomicky udržateľného riešenia bolo nevyhnutné.

Spoločnosť MODU-AL, ktorá sa špecializuje na výrobu a predaj kolumbárií, prišla s riešením, ktoré spája ekonomickú efektivitu s dôstojným zaobchádzaním so zosnulými. Spoločnosť navrhla spoločný hrob, ktorý dokáže pojať až 200 urien.

 

sociálny pohreb na cintoríne

 

Náklad na uloženie urny? Len 30 eur
Minimálne zaťaženie rozpočtu samospráv
Dôstojné riešenie pre každé mesto či obec

Sociálne pohreby – dôstojne

Máte záujem o kolumbárium – spoločný hrob?

Nezáväzné info tu

Kontaktujte nás

kolumbárium na sociálny pohreb na cintoríne

 

Ak si mestá a obce kladú otázku, či si môžu dovoliť dôstojné pochovávanie a či má možnosti financovania poslednej rozlúčky  – odpoveď je jednoznačná: áno!

So sociálnym príspevkom na pohreb a naším systémom môžu náklady na pochovanie zosnulých bez rodiny konečne pokryť bez výhovoriek.

Lepšia samospráva myslí na všetkých svojich obyvateľov – aj na tých, ktorí nemali v živote toľko šťastia. Dôstojné pochovanie  = povinnosť, nie privilégium.

Ak vás táto možnosť zaujíma, kontaktujte nás a pomôžeme vám nájsť riešenie pre vašu obec či mesto.

 

Sociálne pohreby: problém, ktorý riešia mestá naprieč Slovenskom

Téma sociálnych pohrebov nie je nová, no v posledných rokoch sa dostáva čoraz viac do popredia. Mestá a obce sa musia postarať aj o tých, ktorí nemajú rodinu alebo finančné prostriedky na poslednú rozlúčku.

Podobný problém riešili aj v Prešove, kde opustených zosnulých pochovali do spoločného hrobu. Medzi nimi bola dokonca aj brankárska legenda. Ako uvádza denník Korzár:

“V Prešove sa tento rok uskutočnil sociálny pohreb viacerých zosnulých, ktorí nemali príbuzných ani nikoho, kto by sa postaral o ich pochovanie. Telo zosnulého je po kremácii uložené do spoločného hrobu, kde si môže každý prísť uctiť ich pamiatku.”

Celý článok o tom, ako sa problematika sociálnych pohrebov riešila v Prešove, si môžete prečítať tu:
 Opustení mŕtvi mali sociálny pohreb – Korzár Prešov

#SociálnePohreby #DôstojnéPochovanie #MestáAObce

pohreby – dôstojne